renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe
Plecionki typu Lloyd Loom

Maty typu Lloyd Loom tkane są na krosnach (ang. Loom) ze specjalnego rodzaju sznurka, który wynalazł w 1917 roku Marshall Burns Lloyd (stąd nazwa materiału Lloyd Loom). Umożliwił on opracowanie nowego procesu produkcji mebli wyplatanych.

Lloyd Loom MataW tradycyjnych matach Lloyd Loom, osnową jest ocynkowany drut stalowy z zaplecioną wokół niego fazą celulozową. Obecnie często rezygnuje się z drutu i stosuje się jako osnowę samą nić ze sznurka.

W procesie produkcyjnym mebli i różnych przedmiotów z mat typu Lloyd Loom dużą rolę odgrywa impregnacja, lakierowanie i wielostopniowy proces polerowania w celu osiągnięcia wrażenia miękkości i doskonałości powierzchni, aby osiągnąć wszelkie zalety wyplatanych mebli z wikliny, rattanu i jednocześnie uniknąć ich wad.

 

Maty Lloyd Loom zawsze służyły do tworzenia romantycznych kolekcji mebli angielskich i wyposażania wnętrz najlepszych hoteli, restauracji, herbaciarni i luksusowych domów.

W procesie rozwoju nowych technologii i nowoczesnego spojrzenia na architekturę oraz wyposażenie wnętrz, stworzono wiele nowych odmian mat typu Lloyd Loom i znaleziono dla nich wręcz wszechstronne zastosowanie, od wykładzin na podłogi, przez meble i drobne przedmioty po wystrój ściany.

W naszej ocenie wynalezienie tej plecionki było rewolucją w zakresie produkcji mebli wyplatanych.

Do niedawna niedostępna z uwagi na bardzo wysokie ceny, obecnie staje się materiałem, z którego można tworzyć doskonałe meble. Sprzedawana w rolkach po 15 mb. o szerokości najczęściej - 60, 90 cm. Polecamy.

 Parawan z Maty Lloyd LoomPojemnik z Maty Lloyd LoomNowoczesne Krzesło z Maty Lloyd LoomKlasyczne Krzesło z Maty Lloyd Loom

Mata Lloyd Loom Dwa PrętyMata Lloyd Loom Wybarwiona
 

Wszystkie prezentowane maty Lloyd Loom są dostępne w sklepie Wiklinowy Dom i firmie GABA 2, a meble w galeriach Willow House.

iLOOMinacje Plecionki.pl zapraszają na stronę firmy GABA 2, importera plecionek Lloyd Loom i innych plecionek celulozowych. Z uzyskanych informacji dowiedzieliśmy się, że firma GABA 2  przygotuje w warszawskim CWW DOMOTEKA dużą wystawę - "iloominacje" poświęconą historii plecionek Lloyd Loom i najnowszym trendom w meblach Lloyd Loom. Wystawa zostanie zorganizowana w lutym 2010.
Obiecujemy pełną relację z tej wystawy.

Relacja z wystawy w CWW DOMOTEKA