renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe
Nowe surowce w meblach wyplatanych

Meble wyplatane kojarzą się z tradycyjnymi materiałami plecionkarskimi takimi jak wiklina, rattan czy hiacynt wodny. Meble z tych surowców znajdują zastosowanie we wnętrzach, ale głównie są wykorzystywane jako meble plenerowe.

Fotel bujany Explore firmy Cane-Line Meble tarasowe Winchester firmy Cane-Line

Projektanci i producenci w ostatnich latach otrzymali szereg nowoczesnych materiałów syntetycznych (zawierających filtry UV, przyjaznych dla środowiska), które pozwalają tworzyć meble wyplatane ręcznie od form rustykalnych, po ultranowoczesne z przeznaczeniem do wnętrz mieszkalnych, lokalów użyteczności publicznej, ogrodów zimowych czy mebli tarasowych.

Te nowoczesne włókna wypierają tradycyjne surowce plecionkarskie, głownie z tarasów i ogrodów, tam gdzie mamy do czynienia z oddziaływaniem czynników atmosferycznych.

Do ogrodów i na tarasy polecamy meble wykonane z najwyższej jakości włókna Hularo® lub SanLux firmy Lambert, odpornego na działanie słońca, wody oraz ekstremalnych temperatur, zapewniając użytkownikom najwyższy komfort w każdych warunkach. Światowi liderzy produkujący meble plenerowe, oparli swoje rozwiązania właśnie o te włókna, które wyglądają jak plecionka Lloyd Loom lub taśma rattanowa.

Meble wyplatane Winchester firmy Cane-Line Meble plenerowe Chester firmy Cane-Line

Tekst: Grzegorz Maląg – GABA 2
Zdjęcia: Cane-Line Dania