renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe
Siatki i maty rattanowe

Plecionki rattanoweZachwycają nas egzotyczne siatki i maty rattanowe, które znajdują zastosowanie w produkcji mebli, drzwi przesuwnych i osłon na kaloryfery, ale często nie wiemy gdzie ich szukać.

Polecamy Państwu sklep internetowy www.wiklinowydom.pl, gdzie jest największy wybór siatek i mat rattanowych. W sklepie Wiklinowy Dom można kupować plecionki rattanowe na metry bieżące (bez konieczności kupowania pełnych rolek). Siatki i maty rattanowe mają różne szerokości od 45 do 90 cm. Na zdjęciu pokazujemy, jak jest podawana szerokość maty rattanowej przez sprzedawców z Wiklinowego Domu.


Prosimy zwrócić uwagę, że generalnie występują dwa rodzaje plecionek rattanowych – z licem (Rattan Cane Webbing – z kory rattanu) i bez lica (Rattan Core Webbing – ze środka rattanu).

Mata rattanowa

 Siatki i maty rattanowe bez lica świetnie nadają się do wybarwiania, w przeciwieństwie do plecionek z kory rattanu, których tak naprawdę szkoda wybarwiać ze względu na ich przepiękną fakturę i naturalny kolor.

Producentów, stolarzy i konserwatorów mebli zapraszamy do kontaktu z firmą GABA 2 Sp. z o.o., która jest bezpośrednim importerem mat i siatek rattanowych. Plecionki rattanowe oferowane przez firmę GABA 2 są bardzo dobrej jakości – polecamy.