renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe
Renowacja i naprawa mebli wyplatanych

Plecionki.pl zainteresowały się problemem naprawy mebli wyplatanych rattanem (często błędnie nazywanego rafią). W dziale renowacja mebli prezentujemy tych rzemieślników, którzy ręcznie wyplatają siedziska i oparcia włóknem rattanowym. Jednocześnie chcemy odpowiedzieć na pytanie: gdzie można zastosować gotowe siatki rattanowe? Poniżej prezentujemy francuską replikę starego krzesła, w którym nie wyplatano ręcznie siedziska i oparcia, a zamocowano gotową siatkę rattanową.

Renowacja krzesła. Krzesło przed naprawą
Renowacja krzesła. Krzesło przed naprawą

W tym wypadku konstrukcja krzesła pozwoliła wymienić uszkodzoną plecionkę na nową. Do naprawy wykorzystano siatkę rattanową typ GABA 2 nr 11 (najpopularniejszą plecionkę z rattanu stosowaną w tego typu meblach). Oczywiście w starych, antycznych meblach stosowany był wyplot ręczny i gotowa siatka rattanowa jest nieprzydatna.

Renowacja krzesła. Krzesło po naprawie
Renowacja krzesła. Krzesło po naprawie

Efekt końcowy w przypadku tej renowacji jest naprawdę dobry. Siatkę dodatkowo zaklinowano rattanowym kołkiem trapezowym. Jeżeli ktoś nie potrafi samodzielnie dokonać takiej rekonstrukcji - zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z firmy GABA 2.

GABA 2 - Naprawa mebli wyplatanych rattanem

Zdjęcia: GABA 2