renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe
Rattan. Dekoracyjne plecionki.

Rattan. Dekoracyjne plecionki często nazywane nieprawidłowo – „rafia” lub „wyplot rattanowy” - to siatki rattanowe i maty rattanowe. Plecionki rattanowe są importowane z krajów azjatyckich. Najlepsze to plecionki z indonezyjskiego rattanu tkane na specjalnych krosnach w Chinach. Najsłabsze jakościowo to plecionki z trzciny wietnamskiej i laotańskiej. Plecionki rattanowe są używane przez stolarzy i fabryki mebli do produkcji wypełnień frontów meblowych: szaf, szafek, głowic łóżek itp.

Maty Rattanowe GABA 2
Maty rattanowe GABA 2

Siatki rattanowe używane są do produkcji krzeseł, foteli, łóżek i innych mebli, dawniej te elementy mebli były ręcznie wyplatane z włókien rattanowych (najlepsze szlifowane włókna z rattanu to te, które są produkowane w sortowniach Singapuru). Obecnie wiele elementów wykonuje się z gotowych siatek rattanowych. W Polsce siatki rattanowe z rattanu bez lica (Peddig) są najczęściej wykorzystywane do produkcji osłon na kaloryfery.

Siatki rattanowe GABA 2
Maty rattanowe GABA 2

Plecionki.pl szczególnie polecają dekoracyjne plecionki rattanowe importowane przez firmę GABA 2 , która od kilkunastu lat importuje surowce plecionkarskie i ma w swojej ofercie najlepsze jakościowo siatki i maty rattanowe. Plecionki rattanowe firmy GABA 2 można kupić w sklepie internetowym Wiklinowy Dom.

GABA 2 - Naprawa mebli wyplatanych rattanem

Zdjęcia: Grzegorz Maląg – GABA 2