renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe
Plecionki papierowe

Obok plecionek rattanowych, plecionek Lloyd Loom, plecionki papierowe zyskują coraz więcej zwolenników wśród projektantów mebli i dekoratorów wnętrz. Powstaje coraz więcej projektów mebli i wnętrz, w których wykorzystuje się plecionki papierowe. W produkcji tych niezwykłych materiałów prym wiodą firmy włoskie, ale są też dostępne plecionki z zupełnie innych regionów świata.

Meble z plecionką Kurt Royce
Meble z Plecionką Kurt Royce

Plecionki papierowe dla przemysłu meblarskiego są specjalnie wytwarzane, mają zwiększoną odporność na ścieranie i często są trwalsze od tkanin używanych do tapicerowania mebli. Doskonałe realizacje mebli wypoczynkowych, w których wykorzystano właśnie plecionki papierowe zobaczyliśmy w galeriach Willow House, gdzie prezentowane są meble firmy Kurt Royce, która wykorzystała plecionki włoskie.

Plecionka papierowa 401
Plecionka papierowa 402

Nowoczesne plecionki papierowe obok tapet naturalnych doskonale nadają się również jako materiały wypełniające fronty mebli i szaf przesuwnych. W sklepie internetowym Wiklinowy Dom znaleźliśmy importowane plecionki papierowe, które idealnie nadają się do tego celu.

Plecionka papierowa 403
Plecionka papierowa 416

Plecionki papierowe, które prezentujemy są sprzedawane na metry lub w rolkach o maksymalnej długości 15mb. Zobacz Plecionki papierowe.

Plecionka papierowa 417
Plecionka papierowa 40

Te bardzo ciekawe surowce dla przemysłu meblarskiego importuje firma GABA 2, która specjalizuje się w sprzedaży wszelkiego rodzaju surowców naturalnych.

Zdjęcia: GM – GABA 2