renowacja mebli
Polska wiklina
 
Maty wiklinowe
Wyroby z wikliny nie tylko dla profesjonalistów
Wyroby z wikliny nie tylko dla profesjonalistów. Wyplatanie z wikliny to naprawdę wielka sztuka, która od plecionkarzy wymaga wiedzy, dużych umiejętności i praktyki. To właśnie dla takich specjalistów będziemy przygotowywać materiały zdjęciowe z różnych części świata. Niedawno prezentowaliśmy wyjątkowe, chińskie kosze wyplatane z papieru. Dzisiaj prezentujemy kilka bardzo ciekawych koszy z wikliny wyplecionych przez niemieckich plecionkarzy, które mogliśmy podziwiać na dorocznym festiwalu plecionkarstwa w Lichtenfels.
wyroby z wiklinywyroby z wikliny
Na festiwalu plecionkarstwa dominowały wyroby z wikliny „zielonej” oraz białej. Naszą uwagę zwróciło to, że wszyscy twórcy starli się pokazać swoje najlepsze realizacje. Nasze szczególne uznanie zyskały kosze do transportu siana, odrobione ze starych XIX wiecznych wzorów. Zachwyciła nas ich precyzja wykonania i jakość surowca.
Wyroby z wiklinyWyroby z wikliny
Jeżeli znajdziemy w Polsce firmy, które będą produkować podobne kosze z wikliny. Natychmiast o tym poinformujemy. Prosimy pamiętać, że polskie plecionkarstwo zajmuje szczególną pozycję na mapie produkcji wyrobów z wikliny. My również produkujemy wyjątkowe wyroby z wikliny, o czym możecie się Państwo przekonać w sklepie internetowym Wiklinowy Dom.